• slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
Duyurular

KIYMETLİ TERME İMAM HATİP MEZUN VE MENSUPLARI DERNEĞİ (TİMMDER) ÜYELERİ! 
Derneğimiz 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı 10.12.2022 Cumartesi gunu saat 13. 30 da Terme Imam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği(TİMMDER) Dernek Merkezinde  yapilacaktir. 
Gündem Aşağıdaki şekildedir. 
1- Açılış yoklama
2- Saygı duruşu ve istiklal marşı
3 - Divan teşekkülü
4-Yönetim ve Denetim kurulu faaliyet raporlarının okunması. 
5- Tahmini bütçenin karârâ bağlanması
6-Dernek Tüzüğünün 1.3.10.12. maddelerinde değişiklik yapılması. 
7- Üye aidatlarını belirlenmesi için Yönetim kurulumna yetki verilmesi. 
8-Yönetim kuruluna dernek için hertürlü, taşınır ve taşınmaz, mal alma, satma, kiraya verme, alma, Mevcut lar üzerinde intifada hakkı kurma cins değişikliği vb. yapma hakkı verilmesi. 
9.Yeni Yönetim ve Denetim kurulu üyesi seçimlerinin yapılması. 
10. Dilek ve Temenniler; Kapanış 
Şeklinde icra edilecektir.
Cogunluk saglanmadigi takdirde 17.12.2022 Cumartesi gunu ayni yer ve saatte yapilacaktir. 
Uyelerimize tüm mezun ve mensuplarımıza ilanen duyurulur
.


TIMMDER LOGO.jpgSayın Mezun & Mensubumuz!

Terme İmam Hatip Lisesinin hafızası niteliğindeki büyük bir aşk ve heyecanla, hazırlanan; “1975’ten Günümüze Terme İmam Hatip Lisesi” adlı kitap; Okulumuz Terme İmam Hatip lisesi ihtiyaçları, öğrenci giderleri, ihtiyaç sahibi öğrenci ve üniversite okuyan mezunlarımıza burs kaynağı oluşturmak, siz mezun, mensup ve gönüldaşlarımızın, anılarını tazelemek, özlemlerini gidermek, okulları ve Mezunlar derneği ile bağlarını kuvvetlendirmek gayesiyle, 1001 emek ve gayretle telif edilmiştir.

Yapılan istişareler neticesinde 100 tl olarak fiyatlandırılmasına, okul idaresi dernek merkezi üzerinden satılmasına, bütün mezunların ücretle ve okul yada derneğe gelerek, aidiyet duygularını pekiştirmesine sebebiyet sağlamasına karar kılınmıştır.

Siz mezun, mensup ve gönüldaşlarımızın, anılarını tazelemek, özlem gidermek isteyenlerin istifadesine sunulan bu kitabımızda büyük ve anlamlı sürprizler var.

"Bu kitapta okulumuzun 46 yılını tarihe kayıt düşerek çok zor dönem ve şartlarda din, vatan, millet, insanlık, irfan ve medeniyet yolunda ortaya konan emekleri ve isimsiz kahramanları hayır, dua ve vefayla yâd etmeyi; yarım asra yakın bir sürede yetiştirdiklerimizle yeni nesilleri buluşturup ideal ve ilham vrrmeyi; zengin birikimimizin okulumuza, ilçemize ve bölgemize davamız adına bir katma değer sağlamasını, imam-hatip ruh ve şuurunu diriltmek amaçlanmıştır. Halisane niyet ve gayretlerin Cenab-ı Hak ve imam-hatip mensupları nezdinde anlam bulacağını ümit ediyoruz."

Terme İmam Hatip Mezun ve Mensuplar Derneği(TİMMDER) Bu eseri bize hediye eden Emekli Müdürümüz Yakup Ar başta olmak üzere, Şair Yazar Ahmet Sezgin,  hocamıza, işin mutfağında büyük emeği olan Malik Albayrak kardeşimize, okulumuz idaresinde bu çalışmaya destek ve gayretlerini esirgemeyen, Abdülkadir Öztürk, Mehmet Türkan, Mevlüt Demir, Samet Özdemir, Bayram Günal gibi paydaşlara teşekkürü kendimize vazife addediyoruz.

Ne yapmak istiyoruz.

Vizyon ve Misyonu çerçevesinde;

-İmam hatip okullarımızda eğitim gören öğrencilere, imam hatip mezunu üniversite öğrencilerine ve imam hatip camiasına gönül veren tüm gençlere yönelik faaliyetler yapmak.

- İmam Hatip okullarında eğitimin nitelikli bir biçimde verilir hale gelmesi için projeler oluşturmak ve önermek.

-İmam Hatip Öğrencilerinin düşünen, üreten ve bunu toplum için sergiyebilen kişiler olarak yetişmelerine katkı sağlamak.

-Tüm mezun ve mensuplar arasında aidiyeti geliştirmek ve işbirliğini artırmak,

-İlim, kültür ve sanat alanlarında; nitelikli proje ve programları hayata geçirmek,

-Siyasi, politik ideoloji yerine İslami ideolojiyi benimseyen gençliğin, neslin yetişmesine katkı sağlamak,

-Sosyal, kültürel ve sportif alanlarda adından söz ettiren; Azimli, gayretli, milli ve manevi değerlere bağlı, “Zamanın ihtiyaçlarını algılamış, Kur’an ve Sünnet çizgisinden taviz vermeyen bireylerin yetişmesi hususunda çalışmalar yapmak.

- Mezun, mensup öğrenci, öğretmen ve idareci işbirliği ile geleceğe yön veren nesle gerek lise ve gerekse; Üniversite öğrenimlerinde burs, sağlamak, bilgi ve becerilerini artırıcı kurslar, seminerler düzenleye bilmek,

-TİMMDER’in kurumsal varlığını ve hizmetin devamlığını, fiziksel donanım ve işlevselliğini devam ettirmek.

-Dünün İmam hatip gençliği bugünün anne, babası, İmam Hatibi, öğretmeni, idarecisi, stk yöneticileri olan sizlere, bize düşen, kendi öğrenciliğimizde ihtiyaç duyup ulaşamadığımız, imkansızlıklar nedeniyle gerçekleştiremediğimiz hayallerimizi göz önünde bulundurarak, bugünün ve yarının imam hatip gençliğine destek olmaktır. Bu vesile ile bağış, aidat, zekat gibi, infaklarınızdan, Terme İmam Hatip gençliğine de pay ayırmanızı, istirham ediyoruz. Selam ve dua ile……

 

 

İletişim!

Adres :Fenk Mah.Fiskobirlik Cd.No.27-A Terme                                            Ali ALPARSLAN

Tel.Bşk.Ali ALPARSLAN 05336322720                                       Terme İmam Hatip Mezun ve Mensupları

Mail: alialparslan1974@hotmail.com                                                           Derneği(TİMMDER) Başkanı

Web :https://www.timmder.com


TERME İMAM HATİPLİLER BULUŞMASI 2022 (PİLAV GÜNÜ) PROGRAMI 11 TEMMUZ 2022 PAZARTESİ GÜNÜ 15.00- 18.00 ARASI YALI MAHALLESİ ÇAMLIK SOKAK TERME ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ OKUL BAHÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. TÜM MEZUN MENSUP VE GÖNÜLDAŞLARIMIZ DAVETLİDİR.


Samsun Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 18,6103   18,6438
EURO 19,6004   19,6357
       
Özlü Sözler
Umut var mı? Dua varsa umut var. Zira Allah varsa her şey var...
Sponsorlarımız
TİMMDER KARADENİZ MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE KONFERANS DÜZENLENDİ

TİMMDER KARADENİZ MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE KONFERANS DÜZENLENDİ 
Terme İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği TİMMDER, Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  iş birliği ile Okur Yazar buluşması manevi değerler eğitimi  Kapsamında konferans düzenledi. 

 İlahiyatçı Mantık Bilim Uzmanı Eğitimci Sonnur Günaydın  Asan tarafından verilen “Beni Kandıramazsın Deizim ve Ateizimde Mantık Aldatmacaları ” konulu konferans Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda geniş bir katılımla gerçekleşti. Konferansa okul öğrencileri, öğretmenler, idareciler ve tertipleyen TİMMDER dernek yöneticileri katıldı. 
Programın Sunumunu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmeni Şair yazar Yılmaz İmanlık yaptı. 
Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren okul müdürü Mustafa Baş  katılımcıları selamladıktan sonra deizmin ve ateizmin“ özellikle gençler arasında yayıldığı iddia edilmektedir. Deizmin ve ateizmin yakından tanıması, ne olduğunun, tarihsel kökenlerinin,  hedeflerinin, kullandığı araçların/metotların vb. hususların bilinmesinin bir zorunluluk olduğunu söyledi. Gençlerimizin zihinlerindeki soruların cevaplandırılması amacıyla da deizmin iyi bilinmesine ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Program sunucu Yılmaz İmanlık tarafından Sonnur Günaydın Asan'ın biyografisini okuyup sahneye davetiyle devam etti. 


Kitabın konusu olan, mantık hatları, bilimsel mantık yanlışları, ateizm, deizm, agnostizmi ve gençler üzerindeki etkisini örneklerle açıklayan Sonnur Günaydın Asan, Richard Dawkins, Sam Harris (Dawkins in veliahtı) gibi yazarların gençlerin aklını nasıl karıştırdıkları, keskin nişancı yanlışı örneği ile anlattı. Sonnur Günaydın Asan, katılmcıların, öğrencilerin sorularının cevaplandırdı. Öğrencilerin sordukları sorular, aldıkları cevapları ve kendilerine sorulan sorulara cevap vermeleriyle dikkatle dinledikleri gözlemlendi.
 Sonnur Günaydın Asan'ın "Beni Kandıramazsın Deizim ve Ateizimde Mantık Aldatmacaları" adlı kitabı Terme İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği ücretsiz olarak dağıttı. 

Okul Müdürü Mustafa Baş  Sonnur Günaydın Asan'a ve Programı tertipleyen Terme İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği TİMMDER Başkanı Ali ALPARSLAN'a plaket takdiminde bulundu, katkı ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Terme İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği TİMMDER Başkanı Ali Alparslan ise program tertibinde büyük emekleri olan Aydın Teyyare ve Hüseyin Aygün ile sponsor DEMTRANS Osman DEMİRCİ beylere teşekkür plaketi takdim etti.
 Gençlerimizin dimağlarındaki kirli bilgi çokluğu ve vahiy kaynaklı bilginin eksikliğinden kaynaklanan inanç problemlerinin önüne geçmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz; Verimli bir sunum olduğunu gençlerimizin sorularla katılımından ve gözlerindeki ifadeden anlıyoruz. Dedi ve okul idareci ve öğretmenlerine teşekkür etti. 
Sponsorlardan Hüseyin Aygün ise böyle gençliği bilinçlendirici bir çalışmaya imza atan, TİMMDER başkanı Ali Alparslan, Aydın Teyyare ve bizi kırmayıp buraya kadar gelerek bu seminerin sunumunu gerçekleştiren Sonnur Günaydın Asan hocamıza ve özellikle okulunu bize açan idarecilerimize teşekkür ediyorum. Gençler! siz bugün birilerinin katkılarıyla bu sıralarda oturuyorsunuz yarın ise sizlerin katkılarıyla birileri oturacak yarınlar sizin elinizde şekillenecek, kendinizi küçümsemeyin inançsız kalmayın dedi. 

Program Terme İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği TİMMDER 'in ücretsiz olarak dağıttığı kitapların, Yazar Sonnur Günaydın Asan'ın imzalanması ile sona erdi. 
Okunma Sayısı: 124


44.192.52.167
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız

Terme İmam Hatip Mezunlar Derneği

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top